Image for

Wystawa Biblii

Serdecznie zapraszamy na wystawę poświęconą historii najważniejszej księdze chrześcijaństwa. Na wystawie będzie można zobaczyć i dotknąć replik Biblii z różnych epok.

Całość zbiorów pochodzi od prywatnych fundatorów, którzy dostarczają swoje faksymile i reprinty dla celów edukacyjnych. Wystawa odwiedza różne placówki, m.in. muzea i szkoły na terenie całego kraju. Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią powstania Biblii, jest opowieścią obrazującą 1500 lat historii powstania jednej tylko księgi– Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe.

Zwiedzając wystawę zatrzymujemy się kilkanaście razy, aby przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych na papirusie i pergaminach. Zobaczymy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została napisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku po łacinie i hebrajsku.

Przyjdź i przekonaj się jak wyjątkową księgą jest Biblia.

Miejsce wystawy: Galeria Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126, piętro 1.
Kiedy: 28/10-9/11/2022, od poniedziałku do piątku, w godz. 15-18:00.

Wstęp Wolny