Kościół w Galerii Handlowej?

Powstaje pierwszy w Warszawie kościół w galerii handlowej. Pomóż!

 

Społeczność Chrześcijańska Zachód to jedna z kilku warszawskich wspólnot Kościoła Chrystusowego w RP będącego częścią większej i różnorodnej rodziny Kościołów ewangelicznych w Polsce.

 

Kościół w galerii handlowej to zdecydowanie oryginalny pomysł. Gdy o tym mówimy, widzimy różnorodną, aktywną, pełną wiary i nadziei, zaangażowaną lokalnie Wspólnotę, która jest blisko ludzi. Decyzja o przeprowadzce do Galerii Handlowej Bemowo w Warszawie jest realizacją tej wizji. To miejsce nie kojarzy się z duchowością, ale nam to nie przeszkadza. Lubimy wyjść poza schemat i nie ograniczamy działania Ewangelii do murów kościoła, raz w tygodniu.

 

 

Jesteśmy Wspólnotą stale zaangażowaną społecznie – od 4 lat na Bemowie i od ponad 70 lat w innych dzielnicach Warszawy. Wspieranie seniorów w czasie pandemii, obóz dla dzieci z rodzin uchodźczych, przeprowadzenie warsztatu o higienie zdrowia psychicznego, świąteczna impreza w ośrodku wsparcia dla mam z dziećmi czy remont mieszkania dla potrzebujących rodzin w Polsce i Mołdawii – to niektóre z naszych działań. Troskę o bliźniego chcemy praktykować w naszym życiu codziennie, nie tylko o niej mówić. W tym celu współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo, działającą w Mołdawii Misją Przyjaciół Dzieci czy lokalnymi NGO. Im więcej się rozglądamy, tym więcej widzimy możliwości.

 

Jesteśmy niewielką społecznością, ale wiemy, że możemy liczyć na pomoc życzliwych ludzi i firm nie tylko z Warszawy, ale z całej Polski. Jeśli taka idea Kościoła w galerii handlowej jest Ci bliska albo budzi Twoje zainteresowanie i chcesz jej kibicować, możesz to zrobić na trzy sposoby: