Image for

Powołani do wolności

Każdy z nas szuka akceptacji. Chcemy czuć się kochani i potrzebni. Żeby żyć życiem spełnionym musimy wiedzieć, że ma ono cel i znaczenie. Cenimy to poczucie szczególnej ludzkiej godności. Ale rzeczywistość jest brutalna,
a codzienność bywa przytłaczająca. Wielu z nas walczy z poczuciem porażki i nie wierzy w swoją wartość.

Paradoksalnie, chrześcijaństwo, naśladowanie Jezusa, jeśli nie w pełni i zdrowo rozumiane, może być jedynie dodatkowym ciężarem. Oprócz braku spełnienia dochodzi poczucie winy za popełnione błędy i wypaczenia wobec zawyżonych standardów moralnych. „Jezus tyle dla mnie zrobił, a ja wciąż Go zawodzę.
Nie nadaję się do tego.”

Co tak naprawdę wnosi Ewangelia o Jezusie Chrystusie w moje życie? Pomaga, czy raczej obarcza wymaganiami? Co trzeba zrobić, żeby Bóg mnie zaakceptował? Po co jest przebaczenie? Czy Boga można usłyszeć? Co w ogóle miał na myśli Apostoł Paweł mówiąc, że jesteśmy „powołani do wolności”?

Pierwsza część PDW to „Fundamenty Wolności” – pięć wieczorów podczas których usłyszysz jak Ewangelia może uratować człowieka, pomaga odkryć jego prawdziwą tożsamość i przywraca godność, każdemu kto w nią uwierzy.

Data i temat wieczoru:

03.02 – Wykonało się!
10.02 – Usłyszeć Boga.
17.02 – Moja tożsamość.
24.02 – Zaskakująca przemiana.
03.03 – Nowe życie w Bożym Królestwie.

Cykl pięciu odcinków Fundamentów Wolności będzie transmitowanych online. Obowiązują zapisy. Po otrzymaniu twojego zgłoszenia wyślemy ci link do transmisji aktywny podczas całego cyklu.

Uczestnictwo w Fundamentach Wolności jest bezpłatne.

Weekend KAIROS to część wyjazdowa kursu i odbędzie się w zaprzyjaźnionym ośrodku PROEM w Zakościelu 13-14 marca 2021 r.

Należy zgłosić oddzielnie chęć uczestnictwa w Fundamentach Wolności jak i Weekendzie Kairos. Można to zrobić korzystając z Formularz Kontaktowy.

Ze względu na dynamiczną sytuację dotyczącą zagrożenia epidemicznego i kwarantanny będziemy informować na bieżąco o ewentualnych zmianach.

Swoje uczestnictwo należy zgłosić przez Formularz Kontaktowy.