Image for

Kurs alpha

Alpha to seria spotkań, wyjaśniających podstawy chrześcijaństwa. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Na spotkaniach Alpha każdy jest mile widziany.

Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Są prezentowane multimedialnie i trwają ok. 30 minut jeden. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa, zwracając uwagę na pytania: Kim jest Jezus? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić? W jaki sposób Bóg nas prowadzi?

Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu.

Zapisy nie są potrzebne. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie. Wstęp jest wolny. Spotkania organizowane są w ramach budżetu SCh Zachód.
Informacje o nadchodzącym kursie już niedługo.

Więcej o Alpha znajdziesz tutaj.